Kreatorzy kominkowej mody

51Współpraca firm z designerami nie specjalizuje się tylko do tych, którzy zajmują się tworzeniem budynków, mebli czy instalacji artystycznych. W zakres udomowionej kultury ognia zaczynają coraz odważniej ingerować  znani projektanci odzieży, tacy jak: Paco Rabanne czy Agatha Ruiz de la Prada. Oboje złączeni  z wielkim światem w tematyce mody, wyróżniają się niepowtarzalnym i odważnym stylem. Dlatego on zaprojektował kominek a ona piecyk. Produkty absolutnie niezwiązane z modelkami i ubraniami. Pomimo tego udało się, i skutkami ich pracy możemy zachwycać się w specjalnej serii JC Bordelet . Paco Rabanne pochodzi z Hiszpani, gdzie wczesna kariera łączy się z wielkimi domami mody, jak Givenchy czy Dior. Zawładnął  francuskim światem mody, otwierając w 1966 roku własne pierwsze autorskie studio projektowe.

W modzie znany jest z odważnego stylu i łamania modowych standardów. Charakter ten przerzucił na autorską serię kominków Savanne stworzonych pod szyldem jednego z francuskich kominkowych producentów. Współpraca Paco Rabanne z JC Bordelet zapoczątkowała się od rozmowy. Jednak od rozmowy z jego bliskim przyjacielem Antoine de Galembert – właścicielem grupy Cheminees Seguin Duteriez (do której należy JC Bordelet). W końcowym etapie tej konwersacji powstał pomysł stworzenia jedynej w swoim rodzaju, autorskiej linii kominków. Kształt Girafe, Tigre i Zebre został oparty na poprzedniej formie kominków Eva, jednak wzornictwo jest pełne energii i bezpośrednio nawiązuje do zwierzęcych wzorów, które często są stosowane w projektowaniu odzieży. Szczególnym atutem tych kominków jest to, że palenisko jest otwarte, tzn. że  mamy możliwość spoglądania na żywy ogień bez szklanych ograniczeń, a użyte  odważne wzory na tak dużej powierzchni idealnie łączy się z awangardowym stylem projektanta.

Brawurowe i zdecydowane wzornictwo z oryginalnym kształtem stanowi nie lada wyzwanie. Poradzić mogą mu jedynie najlepsi mistrzowie designu, posiadający wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie.

więcej w serwisie www.bordelet.pl

Podobne wpisy:
  1. Kominki Łódź – nowoczesny salon kominkowy
  2. Nowoczesny kominek Marta 9 z innowacyjną ramą szklaną
  3. Nowoczesne wkłady kominkowe KWLINE
  4. Kominki wiszące
  5. Łatwa modernizacja kominka
You can leave a response, or trackback from your own site.

Komentuj temat